مجتمع فـــولاد اردستان

تاریخچه احداث مجتمع

شرکت مجتمع فولاد اردستان متعلق به بخش خصوصی با هدف ایجاد یک مجتمع کامل فولاد سازی با تامین سنگ آهن از معدن تحت مالکیت تا تولید انواع فولاد های ساختمانی و صنعتی و آلیاژی منطبق با آخرین استاندارد های بین المللی در شهرستان اردستان واقع در استان اصفهان در زمینی به مساحت یکصد و پنجاه هکتار در سال 1387 احداث گردید.

طراحی و ساختار مجتمع

طراحی این کار خانه در ابتدا در سه فاز انجام شده است. در فاز اول احداث واحد فولاد سازی به روش کوره قوس الکتریکی به ظرفیت 550 هزار تن شمش بیلت فولادی با تکنولوژِی شرکت SMS آلمان میباشد. همچنین در فاز دوم این مجتمغ صنعتی واحد نورد گرم میلگرد های آلیاژی و شافت های صنعتی و کلاف های ساختمانی و صنعتی طراحی و برنامه ریزی شده است. فاز سوم این مجتمع تولید گندله آهن به ظرفیت 2 میلیون تن و تولید آهن اسفنجی به روش میدرکس به ظرفیت 1/2 میلیون تن می باشد. باتوجه به نیاز کشور مدیران این مجتمع بزرگ صنعتی تصمیم گرفتند در فاز جداگانه ای اقدام به احداث واحد نورد گرم ورق های فولادی به صورت کلاف کنند. مطالعات فنی و ارزیابی های اقتصادی انجام شده و در سال های آتی واحد نورد گرم این مجتمع قادر به تولید 1/8 میلیون تن کلاف گرم ورق فولادی می باشد.

سرمایه گذاری طرح ها

طرح های اجرا شده ، طرح های توسعه و اکثر تجهیزات از بالاترین سطح تکنولوژی و کیفیت جهانی برخوردارند و عمده هزینه های احداث و ساخت این طرح ها عموماً توسط بخش خصوصی پرداخت شده است که حدوداً 250 میلیون یورو ارزی و 1500 میلیاد تومان ریالی برآورد شده است . جهت احداث و اتمام طرح های توسعه این شرکت 250 میلیون یورو به صورت ارزی و 10000 میلیارد ریال سرمایه گذاری نیاز می باشد، که این مهم عمدتاً از طریق بخش خصوصی تأمین شده است. یکی از ویژگی های این شرکت صنعتی داشتن چرخه کامل زنجیره فولاد می باشد، که طی سال های آتی به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان دارای زنجیره کامل بخش خصوصی در کشور تبدیل خواهد شد.

واحد های تولیدی و پروژه ها

 • واحد فولاد سازی : فاز اول واحد فولاد سازی به ظرفیت 550 هزار تن تولید انواع شمش های بیلت ساختمانی و صنعتی و آلیاژی به روش کوره قوس الکتریکی.
 • واحد نورد گرم میلگرد : فاز اول واحد نورد گرم به ظرفیت 300 هزار تن تولید انواع میلگرد های صنعتی و کیفی و آلیاژی و شافت های قطور فولادی.
 • واحد نورد گرم ورق فولادی : تولید 1/8 میلیون تن ورق گرم فولادی از سایز 1/8 تا 15 میلیمتر.
 • واحد احیاء مستقیم : تولید 1/2 میلیون تن آهن اسفنجی به روش میدرکس از گندله آهن
 • واحد گندله سازی : تولید 2 میلیون تن گندله آهن از کنسانتره آهن.
 • واحد فولاد سازی : فاز دوم فولاد سازی به ظرفیت 800 هزار تن تولید انواع اسلب های فولادی کیفی و صنعتی و آلیاژی جهت تأمین مواد اولیه واحد نورد گرم کلاف های ورق فولادی.

معادن تحت مالکیت

یکی از ویژگی هایی که این شرکت را از سایر شرکت های فولاد متمایز می سازد بهره مندی از معادن سنگ آهن مگنیتیت و هماتیت تحت بهره برداری از آن می باشد که سالیانه توانایی تأمین 2 میلیون تن سنگ آهن دانه بندی شده را دارا می باشد. در همین راستا مدیران و سرمایه گذاران محترم تصمیم گرفتند که واحد کنسانتره سازی این مجتمع صنعتی را در محدوده معدنی این شرکت احداث نمایند.

چشم انداز های مجتمع

 • ارائه بهترین محصولات فولادی در سطح استاندارد های بین المللی و رقابت در بازارهای جهانی
 • کمک به اقتصاد کشور و ارتقاء سطح تولید فولاد
 • تولید فولاد به شیوه نوین با کمترین سطح از آلودگی محیط زیست
 • توجه ویژه به بازار های صادراتی و ارز آوری برای کشور
 • اشتغال زایی بیشتر در جهت تولید ملی
 • اشتغال پایدار در منطقه
0
پروژه های در حال احداث
0
پروژه های تکمیل شده
0
پرسنل
0
دفاتر

استاندارد های ما

اهمیت به محیط زیست

بکارگیری و استفاده از شیوه های نوین در بهره برداری از منابع و فرایند تولید محصولات فولادی موجب شده که کمترین سطح از آلودگی های محیط زیستی به جا بماند. پایبندی این مجتمع صنعتی به قوانین حفاظت از محیط زیست بین المللی اهمیت این موضوع را اثبات می کند.

کمک به اقتصاد کشور

از اهداف این مجتمع صنعتی ارتقاء سطح تولید فولاد می باشد که با ارائه با کیفیت ترین محصولات فولادی در سطح استاندارد های بین المللی محقق می گردد. در ضمن صادرات و رقابت در بازار های های جهانی از دیگر اهداف بوده که خود در کمک به اقتصاد کشور بسیار موثر است.

اشتغال زایی پایدار

اشتغال زایی بیشتر و بکار گیری نیروی انسانی آموزش دیده و ماهر در حوزه فولادسازی ، در راستای افزایش تولید ملی و ایجاد اشتغال پایدار در منطقه نیز از اهداف این مجتمع صنعتی می باشد.

اهمیت به استاندارد های بین المللی

بکارگیری استاندارد های بین المللی در فرایند تولید فولاد در این مجتمع و بهره مندی محصولات نهایی از آنها جهت ارائه بهترین و با کیفیت ترین محصولات فولادی به مشتریان از عوامل تعیین کننده ی این مجتمع می باشد.

به ما بپیوندید…

ارتباط با ما

جهت دریافت مشاوره با تیم مشاوره ما در ارتباط باشید.

تماس با مشاوران ما